Seier i gårsdagens treningskamp
Tirsdag kveld spilte damelaget sin siste treningskamp før jul. Kampen mot Fredrikstad endte med en fin tre målsseier, resultatet ble 35-32. Det ble en fin gjennomkjøring, der vi fikk fokusert på mye av det vi har trent på i pausen.
Vi benyttet anledningen til å jobbe med flere kollektive elementer som har vært i fokus de siste ukene, og det var spesielt i angrepsspillet at vi så gode resultater i 1. omgang, men defensivt ble vi i store perioder liggende for lavt. Dette ga Fredrikstad muligheten til å komme for nære mål uten tilstrekkelig press, og Østfoldlaget gikk til pause med en 18-16-ledelse.
I 2. omgang løftet vi oss betydelig i forsvar, noe som førte til flere kontringsmål. Det ble avgjørende for at vi kunne dra i land en seier! Mye positivt å ta med seg inn i juleferien.
Tusen takk til alle som møtte opp i hallen.
Første kamp etter nyttår er 5. januar, mot Sola. Kampen spilles i Oppsal Arena, kampstart er klokken 18:15! Vi har lyst til å farge tribunen blå! Hold av datoen og kom på kamp!