
Oppsal håndball stilte med flere lag i Haslumcup i helgen
J2013 gikk helt til topps og vant A-sluttspillet på nivå 1!
For J2017 og G2017 var det første møte med 5er-hånddball og kortbane for begge lagene. Det var gøy å se hvor fort de kom inn det med en spiller mer, og hvor mye mer spill det ble med en gang. Det ble kamper med både tap og seire, men det viktigste var at de koste seg sammen, og fikk oppleve hvor gøy det er med større bane og en spiller mer.
G2011 stilte med to lag denne helgen, et i nivå 1 og et lag i nivå 2. Oppsal 1 endte på en tredje plass i puljen, med 1 tap, 1 uavgjort og 1 seier. Dette resulterte i 1/8 dels finale hvor Oppsal vant kampen med 2 mål og gikk videre til kvartfinale. I kvartfinalen møtte gutta et sterkt Haslumlag som seiret helt til topps i denne aldersklassen. Oppsal 2 hadde marginene på sin side i puljespillet, de endte på en andre plass og gikk videre til kvartfinale. Det endte dessverre med ett måls tap mot Linje 5, men gutta gjorde en god kamp. En fin erfaring å ha med seg inn i kommende sesong.
J2013 stilte med to lag i årets Haslum Cup, jentene gledet seg til en skikkelig kickstart på sesongen – og det fikk dem!
Oppsal Blå fikk fire tøffe og jevne kamper, alle avgjort med bare 1–3 mål. Marginene var ikke helt på deres side, men masse bra spill og gode erfaringer å ta med seg videre.
Oppsal Hvit gikk ubeseiret gjennom gruppespillet og fortsatte med seier i både kvart- og semifinale. I finalen ventet Tindlund – en tøff og jevn kamp helt til slutt, der jentene dro i land 12–10 og seier i A-sluttspillet på nivå 1! 🏆
Oppsal J2013 kunne ikke fått en bedre start på sesongen og gleder seg til fortsettelsen! 💙